Volejbal

Nejdříve to nastartovali svými výkony naši volejbalisti, kteří bez ztráty bodu prošli okresním kolem k vítězství, a zasloužili se tak o postup do krajského kola v Jirkově. Zde i bez některých opor statečně odolávali svým soupeřům, kdy nejprve porazili tým Teplic a smírně se rozešli se školami z Mostu a Jirkova. Zvláště remíza s Mostem byla zbytečná a naši kluci ji dlouho rozdýchávali. V konečné tabulce měl tým Teplic a ten náš stejný počet bodů, bohužel však podle zvláštních postupových kritérií připadlo první místo právě teplickým. K velké škodě jsme tak nemohli zabojovat v kvalifikaci o postup na republikové finále. I tak ale 2. místo v kraji je výborným úspěchem a nezbývá než pogratulovat a poděkovat za výbornou reprezentaci školy.

Družstvo: J. Rottenborn, J. Adámek, A. Eisner, D. Bartoška, J. Polák, J. Cajthaml (všichni 9.B), A. Šperling (7.A), J. Schorsch, T. Huber (oba 8.B), M. Husák (8.A), V. Adámek (6.C)

Pohár rozhlasu

V minulém týdnu se uskutečnilo okresní kolo tradičního atletického závodu škol „Pohár rozhlasu“. Reprezentovali nás kat. mladších a starších dívek i chlapců. Ve velmi nepříznivých podmínkách se naše družstva statečně a velmi úspěšně prala nejen s počasím, ale i konkurenčními školami. Byly k vidění velmi hodnotné výkony, které našim zástupcům vynesly opět umístění na stupních vítězů. Nejprve naše mladší děvčata obdržela diplom za pěkné 5. místo a pak to přišlo! Druhé místo pro starší chlapce, druhé místo pro starší dívky a jako třešnička na dortu vítězství mladších chlapců. Díky těmto výkonům si tato tři družstva vysloužila vstupenky do krajského finále, které proběhlo v úterý 21. května.

Krajské finále se konalo již za ideálních atletických podmínek a na výkonech to bylo znát. Naši zástupci skvěle bojovali, překonávali si osobní rekordy, navzájem si fandili a zbývalo již jen čekat, na jaká umístění to bude v konkurenci dalších sedmi škol stačit. Starší dívky nakonec jen s malou ztrátou na stupně vítězů skončily na 5. místě, starší chlapci v závěrečných disciplínách zabojovali a obsadili krásné 3. místo a zisk bronzových medailí. Mladší chlapci každou disciplínou budovali svůj náskok před ostatními a konečné 1. místo v kraji tak nakonec nebylo velkým překvapením. Jestli se nás bude týkat republikové finále, to se dozvíme až za pár dní, po vyhodnocení všech krajských kol. Postupuje bohužel jen 8 nejlepších škol z celé republiky. Budeme si držet palce!

Za mimořádnou reprezentaci školy patří všem zúčastněným obrovský dík a za uvedené úspěchy velká gratulace!

Tým mladších žáků: O. Helebrant, J. Souček, J. Pucherna (7.B), P. Carska, M. Stojka (7.C), O. Jareš, A. Šperling (7.A), D. Novotný (8.B), D. Fořtík (6.A), A. Císař (6.C)

Tým starších žáků: D. Bartoška, M. Bartoška, J. Rottenborn (9.B), M. Franc, L. Přibyl (9.A). D. Košvanec, J. Štrébl (9.C), A. Martínek, J. Schorsch (8.B), O. Štěrba (7.B), J. Gajdoš (8.A)