Tento týden se konaly závody ve sportovní gymnastice v trojboji týmů základních škol. Trojboj obsahoval přeskok, sestavy na akrobacii a hrazdě.  Krajské kolo se uskutečnilo 3. 4. 2019 na Gymnáziu Dr. Václava Šmejkala. Do krajského kola naše škola vyslala dva týmy – čtyřčlenný tým chlapců a tým dívek. Dívky v krajském kole skončily na 7. místě, tým chlapců získali 1. místo.  Dva žáci dokonce získali zlatoubronzovou medaili za individuální výkon. S vítězstvím byl spojen i postup do republikového finále v Praze, které se konalo v sobotu 6. 4. 2019.

Na republikovém finále byla velká konkurence, věděli jsme, že získání medaile nebude snadný úkol. Naše škola nakonec v tvrdé konkurenci získala 3. místo. Jeden z žáků obdržel za individuální výkon bronzovou medaili.

Všem gymnastkám a gymnastům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.