Předposlední týden v červnu se zájemci z řad 8. ročníků naší školy zúčastnili sportovně-turistického kurzu pod vedením paní učitelky Pavlíny Kotalíkové a Zuzany Panschabové. Vyzkoušeli si rozmanité aktivity, chodili po okolí Ústí, ale hlavně se parádně bavili.

V pondělí si zařádili v písku v Beach aréně, kde proti sobě soupeřili v přehazované. Po dvouhodinovém turnaji si vyšlápli z Nové Vsi na hrad Střekov.

Následující den se zapotili ve Fitness by Věra, tam si „zamakali“ s váhou vlastního těla, zažili párový trénink a vyzkoušeli si i týmovou práci, např. na TRX. Zdravě znaveni pak po zmrzlině pokračovali k nedaleké studánce na Střížovickém vrchu.

Uprostřed týdne je čekaly paddleboardy na Miladě. Počasí vyšlo ideálně a paddleboardy byly opravdovým hřebem kurzu – všichni se pro tuto bezpečnou zábavu na vodě skutečně nadchli.

Ve čtvrtek se osmáci celí rozlámaní sešli v oblíbené Jump aréně. Během hodinového skákání rychle zapomněli na bolavé svaly a navzájem si předváděli různá salta a výskoky. Na stinné zahradě naší “školičky” pak absolvovali nenáročný, ale hlavně netradiční víceboj. Vyzkoušeli si např. balancování s bačkorou, zvedání papíru ze země – ale ústy na jedné noze s rukama za zády – vyzkoušejte 🙂 Z chlapců a dívek po sečtení bodů vzešli tři vítězové, kteří byli odměněni sladkými medailemi.

Na závěr kurzu všechny v pátek čekal výlet do kopců nad Ústím. Od kostela v Dubičkách a z vyhlídky Mlynářův kámen shlédli do údolí Labe. Sportovně-turistický kurz zakončili příjemným posezením v Moravanech v palačinkárně Bohemikus. Pak už jen sešli údolím Moravanského potoka přes vodopád do Dolních Zálezel a vlakem se vrátili zpět do Ústí.

Po celém týdnu unaveni, ale se spoustou nezapomenutelných zážitků se osmáci těšili na víkendový odpočinek. Ale dlouho zahálet nebudou – všichni mají obrovské plány na prázdniny. Přejeme jim léto plné zábavy a krásného počasí, stejně jako jim vyšlo na kurzu.

Výběr fotografií z průběhu kurzu (vstup do galerie kliknutím na fotografii níže).